3 راه آسان برای مهاجرت به کانادا|مهاجرت به کانادا

آیا شما علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستید ، اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ ما شما را سرزنش نمی کنیم. با داشتن بیش از 70 برنامه مهاجرت و ویزاهای مختلف ، هر کدام با مجموعه ای از الزامات خاص خود ، روند درخواست را بسیار پررنگ تر کرده و یک کار پر فشار است که می توانید به تنهایی انجام دهید.

اما با داشتن یک حرفه ای در کنار شما ، که تجربه شخصی و تخصص در مهاجرت کانادا را دارد ، نیازی به این نیست.

ما به تمام گزینه های مهاجرت نگاهی انداخته ایم و مشخص کرده ایم که 3 راه آسانترین مهاجرت به کانادا کدام است.

 1. ویزای کار موقت به کانادا

ویزای کار موقت به کانادا

ویزای کار موقت به 2 دلیل راهی آسان برای مهاجرت به کانادا است. زمان پردازش می تواند حداقل 2 هفته طول بکشد و برای دریافت صلاحیت شما نیازی به امتیاز ویژه سیستم رتبه بندی جامع (CRS) ندارید. در حال حاضر ، شما ممکن است نیاز به ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) نداشته باشید. LMIA قبل از اینکه متقاضیان بین المللی بتوانند برای همان سمت درخواست کنند ، یک کارفرما را ملزم به ارسال آگهی شغلی حداقل 3 ماه می کند. نکته مهم این است که اگر مجوز کار شما منقضی شود می توانید 30 روز قبل از انقضا را تمدید کنید که در صورت درخواست آنلاین حدود 77 روز طول می کشد.

پس از تجربه کافی در کار ، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در صورت دریافت پیشنهاد دائمی شغل ، می توان از 6 ماه به عنوان مثال از طریق برنامه راننده کامیون کامیون Saskatchewan Long Haul یا 1 – 2 سال از طریق برنامه هایی مانند برنامه ماهر کارگر فدرال ، برنامه ماهرانه تجاری فدرال یا کلاس تجربه کانادا استفاده کرد. .

الزامات

هرکسی می تواند درخواست کند تا زمانی که شرایط لازم برای ورود به کانادا را برآورده کند ، پول کافی برای حمایت از خود و وابستگان خود داشته باشد ، از داشتن مجوز کار موقت درخواست کند ، از سلامت برخوردار است و سابقه کیفری ندارد و می تواند ثابت کند که قصد دارید یک بار مرخصی کنید اجازه شما تمام می شود 2 گزینه وجود دارد: اجازه کار آزاد و اجازه کار خاص کارفرما.

شما همچنین نیاز خواهید داشت:

 • پیشنهاد شغلی (در صورت درخواست مجوز مخصوص کارفرما)
 • LMIA (مگر اینکه معاف باشد)
 • از خارج از کانادا بصورت آنلاین اقدام کنید
 • ارسال یک برنامه کامل
 • شامل معاینه پزشکی (در صورت نیاز)
 • شامل گواهینامه های پلیس (در صورت لزوم)
 • شامل ترجمه های معتبر از اسنادی که به زبان انگلیسی یا فرانسه نیستند
 • هزینه پردازش را پرداخت کنید
 • نتایج بیومتریک خود را ظرف دو هفته پس از ارسال درخواست خود ارسال کنید (در صورت لزوم)

در حال حاضر برخی از مشاغل وجود دارند که به دلیل عدم تقاضای زیاد نیاز به LMIA برای مهاجرت به کانادا ندارند و در حال حاضر تحت تأثیر محدودیت های COVID-19 قرار ندارند. این شامل مشاغلی مانند قصابی ، رانندگان کامیون ، مزرعه و ماهی و کارگران غذاهای دریایی است.

چقدر این پروسه زمان بر است؟

میانگین زمان پردازش بستگی به جایی دارد که درخواست می کنید. در حال حاضر 5 تا 39 هفته در هر نقطه قرار دارد ، اما میانگین زمان پردازش برای اکثر کشورها 10 هفته (2½ ماه) است که بسیار سریعتر از سیستم Express Entry است.

   2.ویزای کار موقت – استراتژی جهانی مهارت

ویزای کار موقت - استراتژی جهانی مهارت

استراتژی جهانی مهارت ، یکی دیگر از راههای خارق العاده برای مهاجرت به راحتی به کانادا است. این سریعترین زمان پردازش 2 هفته است و برای واجد شرایط بودن نیازی به امتیاز ویژه CRS ندارید. برای واجد شرایط بودن ، باید در یک موقعیت شغلی منحصر به فرد یا تخصصی در یک مدیریت (نوع مهارت 0) یا حرفه ای (سطح مهارت A) شرکت کنید. در زیر لیستی از مشاغل واجد شرایط ذکر شده است:

 • مدیران سیستم های رایانه ای و اطلاعاتی
 • مهندسان کامپیوتر (به جز مهندسین نرم افزار و طراحان)
 • ریاضیدانان و آمارشناسان * موقعیت برای آکواریوها یا مشاغل مرتبط از این زیر مجموعه مستثنی است.
 • تحلیلگران و مشاوران سیستمهای اطلاعاتی
 • تحلیلگر پایگاه داده و سرپرست داده ها
 • مهندسین نرم افزار و طراحان
 • برنامه نویسان رایانه و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
 • طراحان وب و توسعه دهندگان
 • تکنسین های شبکه رایانه ای
 • تکنسین های آزمایش سیستم های اطلاعاتی
 • مدیر تولید کننده ، فنی ، خلاق و هنری و مدیر پروژه – جلوه های تصویری و بازی های ویدئویی ** این موقعیت باید حداقل 3 سال تجربه در زمینه جلوه های تصویری ، بازی های ویدئویی یا انیمیشن را در 1 یا ترکیبی از نقش های زیر: تهیه کننده ، مدیر فنی ، مدیر خلاق ، مدیر هنری یا مدیر پروژه ، هماهنگ کننده ارشد ، مدیر گروه ، با 3 سال سابقه کار در حداقل 1 یا بیشتر از مهارت های زیر مربوط به جلوه های بصری ، فیلم صنایع بازی یا انیمیشن: ظاهر و توسعه. شخصیت یا شبیه سازی شبیه سازی. نقاشی مات؛ مدیریت بودجه یا تیم ها؛ یا توسعه خط لوله فنی و کاربرد برای جلوه های بصری ، بازی های ویدیویی یا تولید انیمیشن.
 • طراحان رسانه دیجیتال موقعیت باید حداقل 3 سال سابقه کار در حداقل 1 مهارت مهارت طراحی رسانه دیجیتال زیر را داشته باشد: مدل سازی سه بعدی ، آهنگسازی ، رنگ و روتو ، طرح و مسابقه حرکت ، محیط دیجیتالی و نقاشی مات ، بافت ، سایه روشنایی ، افکت شخصیت ، افکت و شبیه سازی ، طراحی و سناریو ، تقلب ، رابط کاربری یا تجربه کاربر ، طراحی پاسخگو (برای بازی) ، واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده ، انیمیشن رسانه دیجیتال ، سطح ویرایش برای طراحی رسانه های دیجیتال ، ویرایش نرم افزار برای طراحی رسانه های دیجیتال ، توسعه نرم افزار خط لوله یا برنامه های کاربردی مرتبط با طراحی رسانه دیجیتال

الزامات

برای درخواست ویزای کار موقت از طریق پردازش 2 هفته ای استراتژی جهانی مهارت ، به یکی از مشاغل فوق و موارد زیر نیاز به یک پیشنهاد شغلی در کانادا دارید:

LMIA (مگر اینکه معاف باشد)

از خارج از کانادا بصورت آنلاین اقدام کنید

ارسال یک برنامه کامل

شامل معاینه پزشکی (در صورت نیاز)

شامل گواهینامه های پلیس (در صورت لزوم)

شامل ترجمه های معتبر از اسنادی که به زبان انگلیسی یا فرانسه نیستند

هزینه پردازش را پرداخت کنید

نتایج بیومتریک خود را ظرف دو هفته پس از ارسال درخواست خود ارسال کنید (در صورت لزوم)

بار پردازش

همانطور که قبلاً ذکر شد ، پردازش 2 هفته طول می کشد ، اما این بهترین بخش نیست. اگر شما به مدت 2 هفته واجد شرایط پردازش هستید ، همسرتان ، شریک عادی و فرزندان وابسته نیز همینطور است!

3.ویزای دانشجویی – برنامه کار بعد از تحصیلات تکمیلی

ویزای دانشجویی - برنامه کار بعد از تحصیلات تکمیلی

اگرچه تحصیل در کانادا راهی برای مهاجرت به کانادا نیست ، بلکه راهی آسان برای نه تنها در داشتن برنامه ای است که فرصتی را برای ماندن و کسب تجربه کار ارزشمند پس از فارغ التحصیلی و ارائه در نهایت واجد شرایط بودن برای درخواست اقامت دائم یک بار فراهم می کند. شما تجربه کاری کافی دارید

اگر قصد دارید در کانادا به مدت شش ماه یا کمتر تحصیل کنید ، به ویزا احتیاج ندارید اما 3 دلیل وجود دارد که باید برای اجازه تحصیل درخواست کنید ، حتی اگر نیازی به آن ندارید.

 1. اگر تصمیم دارید در صورت داشتن ویزای دانشجویی درخواست برنامه طولانی تر دهید ، می توانید ادامه تحصیل دهید.
 2. اگر مجوز تحصیل دارید می توانید به طور پاره وقت کار کنید. در غیر این صورت ، اگر نمی خواهید و می خواهید در حین تحصیل کار کنید ، مجوز کار خود را صادر کنید.
 3. شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی مدت طولانی تر بمانید و کار کنید – مجوز کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد (PGWP) به شما امکان می دهد برای مدت 8 ماه تا 3 سال در کانادا به طول برنامه تحصیلی خود بمانید و کار کنید.

پردازش نسبت به برنامه های مهاجرت نسبتاً کوتاه است و بسته به جایی که از آن درخواست می کنید ، 3 هفته زمان می برد.

مورد نیاز – ویزای دانشجویی

 • اثبات هویت (گذرنامه)
 • اثبات پذیرش اینکه در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) ثبت نام کرده اید
 • اثبات اینکه پول کافی برای پرداخت هزینه های خود دارید – شهریه شهریه / هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده ای که با شما به کانادا می آیند و یا حمل و نقل را برای خود و اعضای خانواده ای که با شما به کانادا می آیند بازگشت می دهند)
 • گواهی پلیس برای اثبات اینکه سابقه کیفری ندارید
 • معاینه پزشکی برای اثبات سلامتی شما
 • نامه توضیح یا انگیزه
 • نتایج آزمون زبان بیومتریک (IELTS OR TEF)
 • اثبات این که شما هنگام اتمام مجوز تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد

پردازش بار – مجوز دانشجویی

بسته به محل درخواست شما ، زمان پردازش ویزای دانشجویی شما از 3 تا 17 هفته می تواند انجام شود. با این حال ، اگر شما از هر یک از کشورهای زیر هستید ، می توانید از طریق جریان مستقیم دانشجویی ، که ویزاها را در کمتر از 20 روز تقویم پردازش می کند ، واجد شرایط شوید.

چین

هند

مراکش

پاکستان

فیلیپین

سنگال

ویتنام

مورد نیاز – PGWP

اجازه تحصیل معتبر

اثبات هویت (گذرنامه)

اثبات اشتغال در کانادا

اثبات رابطه (شناسنامه ازدواج یا شناسنامه در صورتی که اعضای خانواده شما را همراهی می کنند)

سایر مدارک در صورت درخواست آنها ممکن است مصاحبه نیز درخواست شود

بار پردازش – PGWP

اگر در داخل کانادا درخواست می کنید ، ممکن است 77 روز طول بکشد. اگر قبلاً به خانه برگشته اید و از خارج از کانادا درخواست کرده اید ، زمان پردازش شما می تواند در هر نقطه 5 تا 39 هفته باشد ، اما میانگین زمان پردازش برای اکثر کشورها 10 هفته (2½ ماه) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *